מי אנחנו ומה אנחנו עושים?

עמותת לפרוש כנף פועלת בכדי לאפשר לצעירים, בין הגילאים 21-30, עם וללא מוגבלות לטייל יחד – להכיר, ללמוד אחד מהשני, ולהראות לכולם שאפשר לנצח את המגבלה. טיול שהיציאה אליו ותכנונו מצריכים עבודה לוגיסטית מורכבת הדורשת, בין היתר, למצוא שותף מתאים, להבין איך מטיילים בצורה נגישה, ולהתגבר על החשש של יציאה עצמאית לטיול.

הטיול הגדול” הוא לא סתם טיול. המוני ישראלים נמצאים שם, ולרבים מהם זו הפעם הראשונה בה הם מכירים צעיר עם מוגבלות. דווקא בטבע – רחוק ממירוץ החיים ומהדעות הקדומות – הם מתעניינים ושואלים שאלות, ומביטים בהשתאות איך צעירים עם מוגבלות מותחים עד הקצה את כוח הרצון. אחרי כמה דקות הם כבר יהיו חברים, ישבו לדבר על קפה שחור בערב, ויצאו למחרת לטייל יחד. החוויה הזו מחזקת ופותחת את הראש לא רק למטיילים שלנו אלא גם לכל מי שיפגשו בדרך ולמי שייחשף לסיפור שלהם בעתיד. 

המטרה שלנו היא ליצור חיבורים טבעיים וארוכי טווח בין אנשים עם ובלי מגבלה שיביאו לשינוי משמעותי בחברה הישראלית

מתן קוטאי, מייסד ויו״ר העמותה


נוסיף כי החזון שלנו כעמותה אינו מסתיים עם הטיול הגדול, אנחנו רוצים לא רק לאפשר לעוד צעירים, עם וללא מגבלה, לצאת לטיולים נגישים, אלא גם לשמר קשרים אחרי הטיול, לעודד חברויות עמוקות ובסופו של דבר לייצר קהילה תומכת אמיתית שתקדם את השיוויון החברתי ותפתח את תחום שילוב הצעירים עם ובלי מגבלה במסגרות השונות.