כללי

השאלות הנפוצות ביותר שנשאלות

אנחנו מחברים בין צעירים עם ובלי מגבלה, מלווים אותם בתהליך ההכנה לטיול, וממשיכים את הקשר גם אחריו.
יציאה לטיול איננה עניין פשוט כשיש לך מגבלה:
צריך למצוא שותף מתאים, להבין איך מטיילים בצורה נגישה, ולהתגבר על החשש של יציאה עצמאית לטיול. ברוב המקרים יש צורך בסיוע יומיומי, והשותפים לטיול שם כדי לעזור במה שצריך.

הקורונה הגיעה ונאלצנו לבטל את הטיולים שתוכננו לחו”ל בשל מגבלות הטיסה. אבל אם יש משהו שלמדנו מבר – זה שלא ניתן למגבלות לעצור אותנו:
בחודשיים הקרובים ייצא לדרך פרויקט “השביל של כולנו”. 30 צעירים וצעירות, עם ובלי מגבלה, ייצאו לטיול אחרי צבא בשביל ישראל.

כל חברי ומנהלי העמותה פועלים בהתנדבות מלאה והכסף מושקע במלואו בטיולים המשותפים:
טיול עם מוגבלות פיזית כרוך בעלויות גבוהות במיוחד בשל הצורך בפתרונות הנגשה מיוחדים לנסיעות, לשבילים וללינה.
הכסף ישמש גם כדי לספק תמיכה פסיכולוגית וייעוץ עם מומחי שילוב חברתי והנגשה שיהיו שם עבור הצוותים לכל מה שידרשו במהלך הטיול.

המשתתפים בתכנית שלנו, כמו גם אנשי העמותה עצמם, הם צעירים עם ובלי מגבלה, חילונים ודתיים, גברים ונשים מכלל המגזרים – כולנו פועלים יחד כדי לחולל שינוי ולהשפיע.

“הטיול הגדול” הוא לא סתם טיול. המוני ישראלים נמצאים שם, ולרבים מהם זו הפעם הראשונה בה הם מכירים צעיר עם מוגבלות. דווקא בטבע – רחוק ממירוץ החיים ומהדעות הקדומות – הם מתעניינים ושואלים שאלות, ומביטים בהשתאות איך צעירים עם מוגבלות מותחים עד הקצה את כוח הרצון. אחרי כמה דקות הם כבר יהיו חברים, ישבו לדבר על קפה שחור בערב, ויצאו למחרת לטייל יחד. החוויה הזו מחזקת ופותחת את הראש לא רק למטיילים שלנו אלא גם לכל מי שיפגשו בדרך ולמי שייחשף לסיפור שלהם בעתיד.